Genel

1 Mayıs AKK iyileştirmesi hakkında bilgiler.

Bugün 29 Nisan 2017.Günlerden cumartesi.Bundan 2 gün sonra 1 Mayıs.Tanıdık geldi mi? Bence evet.

AKK Nedir?

AKK sizi sınırlayan birşeydir.İnternetiinizi sınırsız alsanız bile dağıtıcı şirket bir limit koyar ve siz bu kotayı geçtiğinizde hızınızı direk 3Mb/sn hızına düşürüyor.Bunun kötü kısmı siz ne kadar para verirseniz verin yine aynı hıza düşüyor.Verdiğiniz paraya yazık oluyor.Bi anda 100Mb/sn de 3Mb/sn ye inamenin ne kadar acı olduğunu denemeden bilemezsiniz.

Hergün hepimiz internet kullanıyoruz.Kullanma amacımız farklılık gösterse de belli bir boyut kullanıyoruz.İnternet dağıtıcıları ise bunlara kota koyuyorlar.Ki bu kotalar arttıkça vermeniz gereken ücret de artıyor.Bu durumdan herkes rahatsız olduğunu açıkça dile getiriyor.Şuana kadar bu kota (AKK)nin kalkması için milyonarca imza toplandı.Herkes elinden geleni yaptı.Kısa bir zaman öncesine kadar BTK da aldırış etmiyordu.Ama BTK kısa bir süre önce olaya el attı.İnternet Dağıtıcılarıyla AKKnin kaldırılması üzerine anlaştı.Bazı kararlar vardı ki 31Aralık 2018 günü gecesi yürürlüğe girecekti.Ama bir tanesi vardı ki o 1 Mayısta yürürlüğe girecekti.

O maddede işte bu ;

Gece 02.00 ve 08.00 arası kullandığınız internet boyutu sizin AKKnizi etkilemeyecek.Eğer AKKye girmiş olsanız bile gece 02.00 ile 08.. arası AKKye girmemiş haldeki orjinal hızınızı kullanabileceksiniz.

Ayrıca 1 Mayıstan itibaren AKK sonrası internet hızları şu şekilde olacak ;

4 ile 8 Megabit arası bir paket : 3 Megabit’e düşecek

8 ile 16 Megabit arası bir paket : 5 Megabit’e düşecek

16 ile 24 Megabit arası bir paket : 8 Megabit’e düşecek

24 ile 50 Megabit arası bir paket : 16 Megabit’e düşecek

50 ile 100 Megabit arası bir paket : 24 Megabit’e düşecek

100 ile 500 Megabit arası bir paket : 32 Megabit’e düşecek

 

1 Mayıstan itibaren (1 Mayıs AKK iyileştirmesi)  “ne kadar köfte,o kadar ekmek”sistemine geçiliyor.Sizin paketinize uygun ve dengeli bir şekilde yeni bir AKK hızına sahip oluyorsunuz.

 

1 Mayıs AKK iyileştirmesi hakkında bilgiler.
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Gece 02.00-08.00 Arasında İndirme Yapabileceğiniz Programlar – Teknoself

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı