Haberler

130 Kişinin Ölümüne Sebep Olan Oyun:Mavi Balina

Mavi Balina

Çevrim içi bir oyun, 13 tane genç oyuncunun son 6 ayda ölümüne sebep olduğu için incelemeye alındı. Sosyal medyayı son günlerde sarsan, Blue Whale anlamına gelen Mavi Balina isimli intihar oyununda, oynayan kişinin 50 görevi tamamlaması gerekiyor. Açıkçası, bu 50 görevin aşırı büyük bir kısmı gerçekten aşırı acı verici. İnternette dolaşan bilgilere göre, Rusya’dan çıkmış olan bu oyunu oynayan 130 adet genç, Rusya’nın yerli gazetelerinden biri olan Novaya Gazeta’nın raporlarına göre Kasım 2015 ve Nisan 2016 arasında intihar etmiş.

 

Lütfen Oyunu Oynamayın. Oynamaya Çalışmamanızı Şidettle Tavsiye Ederiz.

 

 

Novaya Gazeta’nın geçen sene yayımladığı makalesinde, “Kasım 2015 ve Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleşmiş olan 130 çocuk intihar vakası saydık. Neredeyse bu çocukların hepsi aynı internet gruplarına üyeydi ve hepsi iyi, mutlu ailelere sahipti. Kesinlikle bildiğimiz şey, olgun insanların çocuklarla, onların favori dili ve kültürünü kullanarak, alışkanlıkları ve tutkuları aracılığıyla çalışıyor oldukları.Psikolojiyi iyi biliyorlar, kızların kendilerinin şişman olduklarına, erkeklere hayatta ezik olduklarını ve onların seçilmiş olan insanlar oldukları bir başka dünya olduğuna inandırıyorlar.” şeklinde haber etmişti bu durumu. Muhtemelen merak ediyorsunuzdur, bu oyunun nasıl oynandığını, görevlerinin neler olduğunu. Hemen aşağıya listeleyelim sizin için.

 

Lütfen Oyunu Oynamayın. Oynamaya Çalışmamanızı Şidettle Tavsiye Ederiz.

 

 

Mavi Balina oyununun birkaç görevi;
1-Bir jilet aracılığı ile elinize, “f57” çizin ve fotoğrafını gönderin.
2-Sabah 4:20’de uyanın, size gönderilen psikopatça görünen ve korkunç videoları izleyin.
3-Kolunuzu derin olmayacak şekilde 3 kez damarlarınızla birlikte kesin ve fotoğrafını gönderin.
4-Bir kağıt üzerine balina resmi çizip fotoğrafını gönderin..

 

 

Lütfen Oyunu Oynamayın. Oynamaya Çalışmamanızı Şidettle Tavsiye Ederiz.

 

 

Geriye kalan 30. ve 49. görev arasında, her gün sabah 4:20’de uyanıp, kurucusunun size gönderdiği müzik ve korkunç videoları izlemeniz veya dinlemeniz isteniyor. Sadece bu da değil, ayrıca her gün vücudunuzda bir yerinizi kesip, bir başka balina ile konuşmanız isteniyor. Son, yani 50. görev olarak ise, yüksek bir binadan atlayarak canınızı alıyorsunuz. Her gün 1 görev aldığınız kurucular sizleri yönlendiriyor. Eğer olur da böylesi rahatsız edici bir durum ile ya da direkt olarak Mavi Balina isimli oyun ile karşılaşırsanız, yetkili kişiler ile kesinlikle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

 

Mavi Balina oyunun kurucusu Yakalandı 

Rusya’da gençler arasında yaşanan çok sayıda intihar olayları ile ilişkilendirilen “Mavi Balina” adlı oyunun yaratıcısı çıkarıldığı mahkemede suçunu kabul etti.

2016 yılı Kasım ayında tutuklanan, 21 yaşındaki Rusya vatandaşı Philipp Budeikin, çıkarıldığı son duruşmada, toplumda temizlik yaptığını söyleyerek, kurbanlarını “biyolojik atıklar” olarak tanımladı.

50 güne yayılmış çeşitli görevlerden oluşan “oyunda”, gençlere, kendilerine acı vermeleri, korku filmi izlemeleri, gece yarısı uyanmaları gibi talimatlar veriliyor.

Son “görev” olarak ise kendi hayatlarına son vermeleri isteniyor.

 

Eğer olur da böylesi rahatsız edici bir durum ile ya da direkt olarak Mavi Balina isimli oyun ile karşılaşırsanız, yetkili kişiler ile kesinlikle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

130 Kişinin Ölümüne Sebep Olan Oyun:Mavi Balina
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı