Oyun

PUBG ‘ye Gelen 6.4 Gb ‘lık Güncelleme İle Rekabet Artacak!

Battle Royale kategorisi altında piyasaya sürülen ve tartışılmaz şekilde içinlerinden en iyisi olan Player Unknown Battlegrounds oyunu sürekli olarak güncellemelerle yenilikler getirmeye devam ediyor. Bu yazımda bahsedeceğim güncelleme ise “Gaz , Circle” gibi oynayanların farklı isimlerle adlandırdığı fakat oyun içinde “Oyun Alanı” diye geçen ve oyuncular arasındaki mücadeleyi arttıran özellik.

Öncelikle nedir bu “Oyun Alanı” ?

Oyun alanı herkes uçaktan atladıktan ve yere indikten sonra oyunun “Rastgele” haritanın bir kısmına işaret koymasıdır. Belirlenen süre bittiğinde haritanın her köşesinden yuvarlak , mavi renkli ve dışında kaldığınızda oyuncu üzerinde bazı etkiler yaratan bir özelliktir.

Peki bu Oyun Alanı’nın dışında kalırsak ne olur ?

1) Canınız azalmaya başlar. İlk circle ın dışında kalırsanız içine girebilmek için şansınız vardır çünkü sizlere az zarar verecektir. Fakat ; oyun ilerledikçe ve Oyun Alanı daraldıkça bu çember daha çok canınızı götürürmeye başlar. Bu da oyundaki rekabetin artmasını sağlar. Özellikle sona kalanların devamlı çember içinde kalması ve gittikçe daralan alanda rakiplerini vurması gerekir.

2) Çemberin dışındaysanız size etki edecek bir diğer olumsuzluk ise bulanık görmektir. Çemberin dışında kaldığınızda ekran mavi filtreli gibi olur ve bulanıklaşır. Çemberin içinde bulunan rakipleriniz sizi net bir şekilde görebilirken sizlerin o bulanıklıkta rakiplerinizi farketmeniz daha zor olacaktır.

Peki gelelim bu 6.4 Gb lık güncellemede çemberle ilgili neler değişti ?

1) Artık çember daha hızlı daralacak. Bu da eğer belirlenen çemberin dışındaysanız daha hızlı haraket etmeniz gerektiğini gösterir. Ayrıca sizin gibi diğer oyuncular da çemberin içine hızla gitmeye çalıştığı için rekabet de artacaktır.

2) Artık çember daha fazla hasar verecek. Oyundayken özellikle ilk çemberin dışındaysanız ; “ilk safe zaten çok vurmuyor , bir araba bulur gideriz en kötü koşarız bandajımız var” gibi cümleleri sıkça duyuyorduk. BlueHole şirketi de , rekabet daha da artsın , bu kadar rahat oynanmamalı gibi şeyler düşünmüş olmalı ki bu güncellemeyi getirmiş.

Bu güncellemenin olumlu bir özelliğini daha yazmam gerekirse ;ev içinde pusup bekleyen , bunu yaparak tüm oyun zevkimizi bizden alan oyuncular da artık çember hızlı daraldığı için fazla evin içinde bekleyemeyecek ve çembere koşmaları gerekecek.

Açıkçası bu çember ne kadar hızlandı , ne kadar daha fazla vuruyor kendim test edemedim. Ben bu yazıyı yazarken oyun güncelleniyordu. Bir de şahsen şu soruyu sordum , “6.4 gb lık güncellemeyle sadece bu yenilik mi getirilmiş ?” fakat yanıtını ben de bilmiyorum. Biraz araştırma yapsam da bir cevap bulamadım. Eğer siz biliyorsanız yorumlarda belirtirseniz sevinirim.

Bir önceki PUBG ile ilgili yazıma da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı