Genel

Akıllı Telefonunuz İle Yapabileceğiniz 3 Faydalı Özellik

Akıllı telefonlarda birçok özellik vardır. Bazı kişiler telefonunu performanslı tüm özelliklerinden yararlanmaya çalışır fakat bazı kişiler de ne özelliği olduğundan haberi yok sadece gösteriş amaçlı kullanıcılardır. Bu yazımızda telefonunu performanslı her özelliğini kullanan meraklı okurlarımız için yazdık.

Telefonla Hologram Yapmak

 

Bununla ilgili internette pek çok video vardır. Evde yapılabilecek bir şey olması insanların daha çok ilgisini çekiyor. Sizde denemek istiyorsanız bu bağlantıya tıklayarak yapım aşamasını ve nasıl kullanıldığını görebilirsiniz.

Telefonunuzu Mikroskop Olarak Kullanın

Genelde akademisyen öğrenciler kullanır fakat merak duygusu ve bir şeyleri yapma merakı olan herkes kullanır. İnternet üzerinde hazır olarak satılan kaliteli,kalitesiz birçok lens,mikroskop satılıyor. Fiyatları ise 1 dolar ile 40-50 dolara kadar çıkıyor. Bunu evde kolay bir biçimde çeşitli yollarla profesyonel olmasada para vermeden kendiniz evde yapabilirsiniz. Yapmanız için gereken herhangi bir lazerin ucundaki lens ve onu telefonun kamerasına sabitlemek buradaki yazıya tıklayarak yapılış videosuna gidebilirsiniz.

Su Altında Fotoğraf/Video Çekin

Günümüzde genellikle yeni çıkan üst segment dediğimiz ve orta segment bazı telefon modellerinde su geçirmezlik yani IP68 sertifikası bulunuyor. Fakat daha düşük bütçeli alt segment telefonlarda bu özellik bulunmuyor bu yüzden su ile temas halinde çalışmaz hale geliyor. Birkaç malzeme ile su altında video/fotoğraf çekmenin bir yolu var. Aliexpress,Amazon,Banggood gibi yurtdışı alışveriş sitelerinde ve Türkiye’de ise N11,Gittigidiyor,Hepsiburda,Trendyol gibi sitelerde su geçirmez kılıflar bulunmaktadır. Bu sayede telefonunuz ile su altında çekim yapabilirsiniz.

 

 

Akıllı Telefonunuz İle Yapabileceğiniz 3 Faydalı Özellik
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı