Yazılım

Anti-Virüs Programları İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde teknolojik cihazların kullanımı gittikçe artmakta. Günümüzde bilgisayarlar ve akıllı telefonlar yaygın teknolojilerden, bu cihazlar virüsten zarar görüp sonsuzluğa uğurlanabiliyor, bu tür durumları yaşamamak için ise Anti-Virüs kullanmak gerekiyor.

Cihazımıza Nasıl Virüs Bulaşır ?

Aslında cihazımıza herangi bir şekilden virüs bulaşabilir, Facebook’da gezerken yanlışlıkla bir linke tıklarsanız, gelen bir SMS’i merak edip tıklarsanız, hatta telefon cebinizde duruken bile virüs bulaşabilir. Genellikle cihazınıza virüs bulaştığı zaman çoğu kişi virüs bulaştığını anlamaz, vakit geç olduğu zaman ise cihazınız kurtarılmaz bir duruma gelebilir. Cihazınız kurtarılmaz bir hale gelmeden önce tedbir almak gerekiyor.

Tabii ki hangi Anti-Virüs’ü tercih edeceğiniz de burada önemli bir husus zira bu kısımda tercih edeceğiniz Anti-Virüs, virüs programı kullanmanızdan bile önemli. Anti-Virüs seçerken tercihinizi doğru yapmanız gerekiyor zira yanlış bir Anti-Virüs seçerseniz hem paranız çöpe gider hem de cihazınız korunmamış olur. Siz linke tıklamadan o linkin güvenli olup olmadığını anlayan bir virüs programı seçmeniz önemli.

Anti-Virüs Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Piyasada bir çok işleve yardımcı olabilen veya sadece Virüs tutmaya yarayan programlar bulunmakta, anlayacağınız üzere çeşitlilik oldukça fazla, böyle bir durumda kendi ihtiyacınıza uygun olan Anti-Virüs programını bulmanız ve kullanmanız önemli faktör. Günümüzde, güvenli ödeme yapabilen, fidye yazılımlarına karşı koyabilen virüs programları bulunmakta.

Piyasadaki En İyi Anti-Virüs Programları :

1 : BitDefender : Web koruması ve ana cihaz koruması gibi seçenekleri bulunan BitDefender cihazınız için iyi bir koruma sağlayabiliyor, programı ilk yüklediğinizde sürekli sorular soruyor (bana sormuştu) ama bu soruları sormasının sebebi ise sizin bilgisayarınızı size göre şekillendirmek istemesi.

2 : Kaspersky : Kaspersky her ne kadar başarılı bir Anti-Virüs programı olsa da kullandığınız bilgisayarı çok yorması ile ünlenmiş bir Anti-Virüs programıdır, arka planda sürekli olarak tarama işlemi yapar ancak bu işlemi yaparken bilgisayarınızı aşırı derecede yorar (bilgisayarınız güçlü olsa bile)

3 : Norton Securty : Cihazınızı güvende tutmayı başaran bir Anti-Virüs programıdır fakat bazen hiçbir şekilde virüs bulunmayan uygulamaları bile virüs olarak görebilir ve Web koruması olmadığı için sadece cihazınızın ana fonksiyonunu korumakla hükümlüdür

4 : Windows Defender : Bilgisayarınızda iyi bir koruma sağlıyor olabilmesine rağmen her zaman iyi işler çıkartamayan Windows Defender’ı Windows 10 kullanan kişilere önerebilirim.,

Ben Hangi Anti-Virüs Programını Öneriyorum ?

Her ne kadar bu listedeki tüm Anti-Virüs programlarını sevsem de BitDefender’ı diğerlerine göre daha çok beğendiğimi belirtmem gerekiyor, gerek kontrol ekranının tasarımı ve fidye yazılımlarına karşı dayanıklı oluşu benim kararımda büyük rol oynadı.

Anti-Virüs Programları İle İlgili Bilinmesi Gerekenler
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı