Genel

Cortana, Windows’un “Her Yerine” Geliyor

Microsoft kişisel asistan Cortana‘yı daha donanımlı hale getirmeye kararlı görünüyor. Şirket kullanıcıların işletim sistemini sadece sesli girişe sahip yeni tip Windows 10 cihazlara kurabilmesini mümkün hale getirmek için Cortana’yı Windows yükleyicisine entegre ediyor. WindowsCentral kaynaklı rapora göre Microsoft halihazırda bu entegrasyon üzerinde çalışıyor ve Ocak ayında gelecek Insider yapısının bir parçası olacak. Temel amaç, Windows 10‘un basitçe sesli komutlarla kurulmasını sağlamak ve Cortana bunun için en kolay yöntem olarak ön plana çıkıyor. Microsoft bu şekilde kullanıcıların fare ve klavyeye dokunmadan işletim sistemini kurmalarını kolaylaştırmayı planlıyor. (çok lazım ya!)

Elbette kullanıcıların dokunmatik ya da fare ve klavye kullanmalarına da izin verilecek. Ancak Cortana ile “Sonraki” kelimesini telaffuz ederek kişisel asistanın Windows kurulum ekranının bir sonraki adımına geçmesini sağlayabilecekler.
Büyük ihtimalle bu yeni özellik, 2017’nin 2. çeyreğinde gelecek. Öncelikle Insider sürümlerinde görülmesi bekleniyor. Windows Insider programı şu anda ara vermiş durumda ancak Ocak ayının ilk haftalarında yeni yapılar dağıtılmaya başlanacak.

Kaynak : Windows Central

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı