Haberler

Apple iPhone X’in En Pahalı’ya Satılacağı Ülke: Türkiye

Bir çok kişinin tabiri ile ‘vergi ülkesi’ olarak adlandırılan Türkiye adının hakkını azar azar veriyor. Apple’ın geçtiğimiz günlerde çıkarttığı iPhone x(10)’in en pahalı satılacağı ülke Türkiye olacağı neredeyse kesinleşti.

 

Fiyatı ? :

The Verge’e göre Apple, iPhone X (64GB) modelini 1468 dolar yani yaklaşık 5000 TL’lik fiyat etiketiyle Türkiye pazarına getirecek. Bu fiyat etiketiyle birlikte, dünyada en pahalı iPhone X’in satıldığı ülke de Türkiye olacak. Üstelik The Verge tarafından paylaşılan fiyat bilgisi, ne yazık ki Türkiye’deki kaynakların aktardığı bilgilere göre iyimser kalıyor.

Güvenilir bir kaynak aracılığıyla ortaya çıkan son detaylar, iPhone X (64GB) modelinin Türkiye’deki tüm resmi satış noktalarında 6099 TL fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacağını işaret ediyor. Ayrıca fiyatın doğruluğunu teğet etmek için ulaşılan diğer birçok kaynak tarafından da 6099 TL’lik fiyat etiketi doğrulanırken, The Verge tarafından paylaşılan fiyat bilgisine Türkiye’deki ek vergilerin dahil edilmediği düşünülüyor.

Apple iPhone X’in En Pahalı’ya Satılacağı Ülke: Türkiye
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı