Haberler

Samsung Galaxy S8 Ve Note 8 Bixby Tuşu Artık Sorun Değil

Haylaz Bixby; Bi Dikiş Tutturamadı

Hatırlayacak olursanız Samsung, Galaxy S8 ailesini duyurmasıyla birlikte telefonların üzerinde akıllı asistanı Bixby için özel bir tuş dahil etmişti ancak uzun bir süre Bixby’nin işlevsel olmaması ve buna rağmen tuşun telefon üzerinde yer gasp etmesi, Galaxy S8,S8+ ve Note 8 kullanıcıları tarafından pek de hoş karşılanmamıştı.

Galaxsy S8 Ve Note 8 Bixby

Özellikle ses kısma tuşuyla oldukça yakın bir konumda olan Bixby tuşu, fotoğraf çekerken durduk yere Bixby’nin devreye girmesi gibi pek de hoş karşılanmayan sonuçlara yol açabiliyordu. Neyse ki “Bixby Action” gibi üçüncü parti uygulamalar bu tuşa farklı işlevler atamak için kullanıcılara seçenekler sunmuştu ancak Samsung kanadınan hala Bixby tuşuyla ilgili somut bir adım yoktu.

Nihayet, Samsung’un Bixby’i Korece ve İngilizce için tam sürüm olarak yayınlamasıyla Bixby tuşunun değeri anlaşılırken hala Bxiby tuşunu sevmeyenler için yeni bir güncelleme yayınlayan Samsung, bu tuşu devre dışı bırakma özelliğini getirdi. Yeni güncellemeyle birlikte Galaxy S8 ve Note 8 kullanıcıları, dilerlerse bu Bixby tuşunu tamamen devre dışı bırakabilecek. Ne yazık ki Samsung, bu tuşu farklı bir uygulamaya ya da işleve atamaya ise izin vermiyor.

Galaxsy S8 Ve Note 8 Bixby

Açıkçası Samsung’un “İstemiyorsan iptal et kardeşim!” şeklindeki tavrı ne kadar hoş bilemiyoruz ama bu tuşa farklı görevler atamak Bixby Action gibi uygulamalarla hala mümkün. Tabi uygulamaların üçüncü parti olması, güvenilirlik açısından düşük ihtimalle de olsa tehditleri beraberinde getirebilir. Bu nedenle dikkatli olmakta yarar var.

Samsung Galaxy S8 Ve Note 8 Bixby Tuşu Artık Sorun Değil
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı