Cep Telefonu

Galaxy Note 7 Refurbished

Samsung Galaxy Note 7 patlama olayları yüzünden piyasadan çekilmişti. Ve sorunun kaynağı ise tasarım ve pilden kaynaklandığı yapılan araştırmalar sonucunda açıklanmış ve bununla ilgili video yayınlanmıştı. Refurbished (elden geçirilmiş) Galaxy Note 7’lerin yeniden piyasaya sunulacağı belirtildi .Cihazın yeni ismi ise Samsung Galaxy Note 7 R veya FE(Fandom Edition) olacağı bildirildi.Elden geçirilmiş Note 7’lerde batarya miktarı azaltıldı. Yani 3500mAH’dan 3200mAH degerine düşürülmüş ve elden geçirilmiş Galaxy Note 7 GeekBench 4.1 de gözüktü. Sonuçlara bakarsak:

Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisini kullanan Galaxy S8 Plus’ı geride bırakırken, Exynos 8895 işlemci kullanan Galaxy S8 Plus’ın kılpayı gerisinden geliyor.

Çok çekirdek de ise Snapdragon 835’li Galaxy S8 Plus, elden geçirilmiş Galaxy Note 7’yi kılpayı geçerken, Exynos 8895 Galaxy S8 Plus’ı ise baya geride bırakıyor. Eski Galaxy Note 7’nin sonuçları Geekbench 4 tek çekirdek 1752, çoklu çekirdek ise 5150 ama elden geçirilmiş Galaxy Note 7 de ise tek çekirdek 1957 puan almış durumda. Çoklu çekirdek de ise 6092 puan ama yapılan benchmark test sürümleri farklı olduğu için karşılaştırmak pek doğru da olmayabilir. Ayrıca Sony’nin yeni amiral gemisi Sony Xperia XZ Premium’mumuda her iki kulvarda geçiyor.

Galaxy Note 7’nin 7 Temmuz’da satışa sunulacağı, ve fiyatının 700$ dolar olacağı belirtildi. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz bilinmemekte.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı