Genel

Gece 02.00-08.00 Arasında İndirme Yapabileceğiniz Programlar

BTK’nın yeni düzenlediği yasaya göre internet hızlarında,internet adil kullanım kotasında değişiklik yaptı (bu konu ile ilgili yazıya gitmek için tıklayın)ve bu değişikliğin yanında gece 02.00-08.00 arasında olan indirmeler internet hızında ve internet adil kullanım kotasına etki etmeyecek.Fakat Süperonline ve Kablonet kota dönemine döndü.Yani mesela 100GB adil kullanım noktası olan bir internet kullanıcısının 100GB geçtiği zaman her GB başına Süperonline 1TL , Kablonet ise 2TL olarak söylendi Süperonline gün geçmeden bir bilgi yayınladı ve bu bilgide Süperonline böyle bir şey yapmayacağını söyledi bence amacı tepkileri ölçmekti eğer insanlar sessiz kalsaydı Süperonline’da şuan da Kablonet gibi bir tarife uygulayacaktı.

Kablonet görevlisinin açıklamasına göre Haziran ayında bütün internet sağlayıcıları kota dönemine dönecek. Her GB başına ücret isteyeceklerini söyledi. İlk olarak Kablonet’in kota şekline geçmesinin sebebi ise devlet firması olduğu için ilk olarak kotalı internet yapmış durumdadır.

Steam

Steam üzerinden gece saatini belirleyerek indirme yapabilirsiniz. Günümüzde en çok kullanılan oyunlar Steam üzerinden indiriliyor. Saati ayarlamak için Steam > Ayarlar > İndirmeler kısmından hangi saat aralığında indirme yapacak kaç mbps hızında olacak hepsini ayarlıyabiliyorsunuz.

UTorrent

Günümüzde birçok bilgisayar kullanıcısı UTorrnet’i kullanmaktadır. UTorrent’den film,oyun,dizi gibi birçok şeyi indirebilirsiniz. Torrent’de indirme saatini ayarlamak için Seçenekler > Tercihler > Zaman Çizelgesi kısmından hangi saat aralığında indirmek istiyorsanız ayarlıyabiliyorsunuz.

Firefox Eklentisi Download Scheduler

Firefox arama motorunu günlük yaşantımızda kullanılan ve bu dönemlerde biraz kullanıcı sayısı düşsede gayet iyi bir şekilde Google’dan daha fazla ve zengin eklentileri vardır. Bu eklenti kullanmak için Firefox’u  indirecek olanlar vardır. Eklentiyi kurdukdan sonra kullanabilmek için Schedule Link As yazısına tıklamak yeterlidir.

Gece 02.00-08.00 Arasında İndirme Yapabileceğiniz Programlar
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı