Haberler

Hepimizi Hedef Alan Tuzak!

Son dönemlerde bir çok kişinin başına geliyor! 

Son dönemlerde hepimiz birer internet kullanıcısıyız fakat bazı siteleler bize tuzak kuruyor. Sosyal medyada açılan sitelerden çıkmak için yapılan tıklamalar, reklamları kapatmak için yaptığımız tıklamalar veya ekranın herhangi bir yerine yaptığımız tıklamalar kullanıcılara ancak telefon faturasında görebilecekleri ücretler olarak geri dönüyor. Olayı şöyle anlatalım, Twitter vb. sosyal medya sitelerinde dolaşırken kullanıcı açtığı bir sayfayı kapatma girişiminde bulunurken kullanıcı farketmeden başka sayfalar da açılıyor ve kullanıcı farketmeden bu sitelere ücretli bir şekilde kaydoluyor. Sonra da bu durumu kendisine gelen bir mesajla farkediyor, veya telefon faturasında farkediyor. Ve bu hizmet bedeli de kontörlü veya faturalı hattan otomatik olarak alınıyor, siz iptal etmediğiniz sürece de hizmet bedeli almaya devam ediyor.

Peki bu olaya nasıl dur diyeceğiz? 

-Eğer  abone olduğunuza dair bir sms uyarısı gelirse sms uyarısındaki telefon numarası ile aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz.

-Eğer yukarıdaki çözüm yolu işe yaramadıysa operatörünüzü arayarak aboneliğinizi iptal etmesini isteyiniz.

-Bunların hiçbiri işe yaramadıysa BTK‘ya hem abone olduğunuz servisi hem de operatörünüzü şikayet etmeniz size kesin bir sonuç verecektir. Aynı zamanda BTK‘ya şikayet ederseniz aboneliğinize verdiğiniz parayı da geri alabilirsiniz.

Bu olay benim başıma da geldi ve aylık 412 ₺ fatura ile karşılaştım. Hala bir sonuç alamadım fakat en kısa zamanda bu olaya bir dur diyeceğim.

BTK‘dan şikayet etmek için: https://sikayet.btk.gov.tr

 

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı