Cep Telefonu

Huawei P10: İnceleme

Huawei, 1987 yılında, eski bir subay olan Ren Zhengfei tarafından kurulan ve günümüze kadar gelen bu şirket geçtiğimiz aylarda  Huawei P10 isimli cihazını tanıtmıştı.

Tasarım anlamında gayet şık ve güzel olan bu telefonda Leica lens kullanılmış. Ayrıca telefonda çift kamera kullanılmış.

 

Telefonun ön kısmına bakacak olursak neredeyse sıfır çerçeve diyebileceğimiz 5.2 inç Full HD bir ekran kullanılmış. 8mp bir ön kamera bizleri karşılıyor ve alt tarafta ana ekrana dönebileceğimiz fiziksel bir tuş bulunuyor. Aynı zamanda bu fiziksel tuş parmak izi sensörü görevini görüyor. Huawei P10’un  parmak izi okuyucusu, dokunma ve kaydırma gibi hareketlere duyarlı bir şekilde tasarlanmış.

Cihazın arka kısmında ise bizleri tamamen metal olan kavisli bir kasa karşılıyor. Huawei P10’da iki adet arka kamera bulunmakta. Bunlardan biri 20 MP monochrome olmakla beraber bir diğeri ise 12 MP RGB sensör.

Telefonun özellik kısmına geçecek olursak işlemci tarafında  8 çekirdekli HiSilicon Kirin 655 bulunmakta. Grafik işlemcisi olarak da Mali-T830MP2 çip kullanılmıştır. 4 GB rame sahip olan cihaz, 32 GB dahili hafızası bulunmaktadır. Ayrıca cihazda microSD desteğide bulunmaktadır. Kalınlığı 7 mm olan bu cihaz  145 gram  ağırlığa sahiptir. Pil tarafında ise 3200 mAh bir batarya kullanılmış.Cihazın işletim sistemi tarafında ise Android 7.0 Nougat bulunmaktadır. Ayrıca Pantone Color ile ortaklık yapıp, cihazın mavi ve yeşil gibi farklı renk seçenekleride yer almakta.

Huawei P10’un tahmini fiyatı ise 3599TL’dir.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı