Genel

İade Edilmeyen Galaxy Note 7’ler, Kullanılmaz Hale Getirilecek!

Samsung, patlayan Galaxy Note 7 telefonların iadesi için son uyarısını yaptı ve piyasada kalan telefonları uzaktan yazılım güncellemesiyle kullanılmaz hale getireceğini duyurdu.

Patlayan Note 7’ler için indirim ve para iadeleri devam ediyor. Teknoloji devi S8 lansmanı öncesinde piyasadan tüm problemli Note 7’leri toplama peşinde. Bu yüzden bu ay içerisinde uzaktan yazılım güncellemesiyle tüm Note 7’lerin ‘öldürülmesi’ planlanıyor.

DÜNYADA TELFONLARIN %96’SI TOPLANDI

The Korea Herald yayımladığı haberine göre elektronik devi, halen geri dönmeyen Note 7 cihazlarının şarj edilmesini önleyecek yazılım güncellemeleri uygulamaya sokarak; telefonun son kalan birimlerini de kullanılamaz hale getirmeyi planladığını duyurdu.
Bu yılın başlarında yayımlanan bir raporda, Samsung’un, tüm dünyada sevkiyat yapılan tüm Note 7 ünitelerinin yüzde 96’sından fazlasını başarılı bir şekilde topladığını açıklanmıştı.

SON DARBE BU AY İNDİRİLECEK

Samsung yazılım güncellemeleri ile bu teslim edilmeyen Galaxy Note 7’leri öldüreceği söylentileri geçtiğimiz eylül ayında söylenmeye başladı. Söz konusu söylenti 3 ay sonra Samsung tarafından doğrulanmıştı.

Şirket yeni Zelanda’da olduğu gibi Mobil network ağında kullanılamaz hale bile getirildi.
Samsung yaklaşan yazılım güncellemeleriyle şirket geri dönmeyen Galaxy Note 7’lere bu ay son darbeyi indirmek istiyor.

 

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı