Cep Telefonu

İPhone X Tanıtıldı!

Apple bugün yeni ürünlerini tanıttı ve  10. yıla özel olan İPhone X’i tanıttı. 5.8 inç OLED ekran teknolojisi destekli Super Retina Display ekranı ile gelen İPhone X çerçevelerin bayağı bayağı inceltilmesi ve boydan boya ekranıyla insanın gözlerini kamaştırmakta. HDR10 desteği ile canlı renkler sunabiliyor.

Boydan boya ekran yüzünden kalkan Home tuşu ve  Touch ID yerine ise Face ID  geldi. Yüzünüzü tanıyan Face ID daha güvenli ve daha hızlı. Fotoğraf gibi kandırmacalara karşıda daha güvenli şekil değiştirseniz ve karanlık ortamda olsanız bile sizi tanıyabiliyor. Animoji özelliğini tanıtan Apple bu özellik sayesinde emojileri yüzümüzle kontrol edebiliyoruz. Animoji şuanlık sadece Messenger’ı desteklemekte.

 

A11 Bionic işlemci gelen İPhone X bu sayede daha hızlı oluyor. 6 çekirdeğe sahip olan işlemci 2 çekirdeği yüksek ve 4 çekirdeği ile tasarruf çekirdekleri ve bu işlemciyle birlikte ilk kez Apple’ın kendi tasarlıdığı GPU ile geliyor ve önceki nesil GPU’ya göre %30 daha hızlı.

 

Arka tarafta dikey olarak konuşlandırılmış çift 12 MP arka kamera var ve birincil kamera F/1.8 diyafram açıklığı ve ikincil kamerada F/2.4 diyafram açıklığı bulunuyor, ve her ikisindede OIS desteği bulunuyor. Portre moduna ışıklandırma özelliği ekleyen Apple bu sayede Portre modunda çektiğimiz fotoğrafları ışıklandırabiliyoruz. Portre modunu ve ışıklandırma özelliğini ön kamerada da kullanabiliyoruz.

Qİ kablosuz sarj standını tekleyen İPhone X  3 Kasım’da satışa çıkacak ve fiyatı işe $999 Dolar olarak belirlendi. Bu da vergiler hariç  yaklaşık 3200 Türk lirası ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İPhone X Tanıtıldı!
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı