Genel

Macbook’un En Ciddi Rakibi: Zenbook 3

Zarif, güçlü, ultra taşınabilir ve Windows işletim sistemi kullanan bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, Asus Zenbook 3 kesinlikle listenin en başında olmayı hak ediyor.

Ekran olarak 12.5 inçlik Full HD çözünürlükte bir tercih yapan Asus, Gorilla Glass 4 ile güçlendirmiş. Ürünün gövdesinde uzay teknolojilerinin vazgeçilmezi olan dayanıklı alüminyum alaşım kullanılmış.

Ekran çerçevesi ise olabildiğince ince olmasına dikkat edilmiş. Üst taraftan 11.5mm, alt taraftan 16mm ve kenar taraflardan 7.6mm kalınlık ile geliyor. Ağırlık olarak 910 gram kalınlık olarak ise 11.9mm gibi bir değere sahip.

Donanıma bakacak olursak  Intel Skylake tabanlı Core i7 işlemcilerden güç alan cihaz en büyük rakibi MacBook ile kıyasladığımızda MacBook Air modelinden ise 1.07 kat daha güçlü olduğunu görüyoruz. Bu performanslı ve ince tasarımı soğutmak için ise 3mm bir fan tercih edilmiş.

Cihazın bataryasına gelecek olursak 40Whr kapasiteli ve 9 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. USB 3.1 Type-C üzerinden bataryanın yüzde 60’ı 49 dakika içerisinde dolabiliyor.Buda bilgisayar başında çok vakit geçirenler ve seyahat eden kullanıcılar için büyük bir avantaj.

Klavye olarakda oldukça ince çalışan Asus, kompakt yapıya rağmen tuş aralarını daha fazla açtığını ve daha rahat bir yazım tecrübesi sunduğunu söylüyor.

Cihazların fiyatlarına bakacak olursak 3 farklı fiyat bizi karşılıyor.  512GB PCIe SSD, Intel Core i7 işlemci ve 4GB LPDDR3 2133MHz RAM taşıyan versiyonu 999$ fiyat ile piyasada olacak.

512GB PCIe SSD, Intel Core i7 işlemci ve 16GB LPDDR3 2133MHz RAM taşıyan versiyonu 1499$. 1TB PCIe SSD, Intel Core i7 işlemci ve 16GB LPDDR3 2133MHz RAM taşıyan versiyon ise 1999$ olarak belirtiliyor. Fiyatlar her nekadar uçuk olsada Asus bu çıkardığı bilgisayar ile macbook için büyük bir rakip oldu  fiyatlar oldukça yakın olsa bile windows severlerin kesinlikle tercih edeceği bir bilgisayar olacaktır.

 

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı