Genel

Merakla Beklenen İntel İ9 İşlemcilerden Ses Gelmeye Başladı !

İntel bundan yıllar önce şuanda kullanılan,İntel cephesinde en güçlü işlemci serisi olan İ7 serisini satışa sunmuştu.Modeller geçti,nesiller atladı,bazı insanlar “bu saatten sonra İ9 hiç gelmez,İ7’den devam ederler” demeye başlamıştı bile,hatta bunlardan birisi de bendim.Halbuki çok yanılmışım,İntel İ9’dan ilk ayak sesleri geldi.

İntel Yeni Bir Soket Yapısı İle Geliyor :

Çoğu İntel kullanıcısını veya İntel sevmeyen kişilerin en çok muzdarip olduğu konu İntel’in her yeni serisinde soket yapısını değiştirmesi ve buna uygun “ELİTE” sınıf anakartlar konumlandırması oluyor,her ne kadar bu durum 7.nesilde yaşanmasa bile yine de sorunlar yaşanmıştı.İntel bu sefer LGA-2066 soket tipi ile yeni işlemcilerini satışa çıkartacak.Yeni çıkacak işlemciler arasında İ9’un yanı sıra İ7 serisi de olacak,peki bu durum İntel’in artık eski işlemcilerine destek vermeyeceği anlamına mı geliyor ? şahsen bu soruyu ben de merak ediyorum.

Yeni duyurulacak işlemcilerin tüm detayları sizlerle :

Çoğumuzun merak ettiği kısım ise fiyat ; fiyat konusunda henüz herhangi bir bilgi olmasa da Ryzen 7 serisi işlemciler ile yarışabileceğini düşünmüyorum.

Merakla Beklenen İntel İ9 İşlemcilerden Ses Gelmeye Başladı !
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı