Genel

Microsoft, ‘Dolandırıcılar tarafından hedef olan’ ciddi bir hatayı düzeltecek.

http://core0.staticworld.net/images/article/2015/08/microsoft-campus-100608982-large.jpg

”Görünüşe göre bankacılık oturum açma çalmaya çalışan scammers tarafından hedeflenen Word’de bir hata yamalanacak”açıklamasını yaptı Microsoft. Daha önce belirlenemeyen veya “sıfırıncı gün”, güvenlik açığı hafta sonu bildirmişti. O zaman, 10 Nisan günü, cybersecurity firması için dağıtılmış Dridex malware yönelik hata hedefleme Proofpoint bir e-posta kampanyası bulduklarını açıkladı .

Dridex bir kurbanın bilgisayar bulaştırmak ve oturumları bankacılık ‘snoop'(Gizlice içeri girme,burnunu sokmak) için tasarlanmıştır. 2015 yılında,Siber korswanlar İngiliz bankalarından 20 milyon pounddan fazla para çaldılar. Siber Güvenlik Uzmanlarına göre Microsoft Word’ün Windows için olan birçok sürümünde Dridex bulundu. Microsoft Word’ün Mac sürümleri de etkilenip etkilenmediğini daha teyit etmedi.

Bir scam e-posta kampanyası Dridex yer alan alıcılara Microsoft Word RTF [zengin metin biçimi] belgeleri dağıtmak için bulundu. ‘Tam olarak yararlanan’ “Bizim (örneğin 2010 Office) test sırasında güvenlik açığı bulunan sistemin tam olarak istismar edildi,” Proofpoint araştırmacıları bir blog yazdı. “Salı Nisan 11 günü Biz bir güncelleştirme aracılığıyla bu adrese planı ve Güncelleştirmeler özelliği etkin olan müşteriler otomatik olarak korunacak.” bu açıklama Windows Sözcüsü tarafından yapıldı.

“Bu arada biz daha önce bilinmeyen dosyaları açmak ve bu tür bir sorunu önlemek için güvenilir olmayan kaynaklardan içerik indirmesini değil daha güvenli internet alışkanlıklarınızı yapmanızı öneriyoruz..” Proofpoint aynı zamanda hızlı bir şekilde güvenlik güncelleştirmelerini yüklemek için Microsoft Word kullanıcılarının çağırdı. “Yaygın etkinliğini ve bu olağanüstü başarı hızlı weaponisation nedeniyle, bu kullanıcıların ve kuruluşların kullanılabilir duruma gelir gelmez yama uygulamak önemlidir”açıklamasını yaptı firma.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı