Microsoft

Microsoft Surface Book Windows 10S İle Çalışacak !

Microsoft’un Apple’ın laptopuna muadil olarak piyasaya sunduğu Surface Book bilgisayarları Windows 10S ile gelecek.

Biz Windows 10S deyip duruyoruz da nedir bu Windows 10S ? :

Aslında Windows 10S’e değindiğimiz daha açıklayıcı bir yazımız mevcut lakin ben yine de kısaca değineyim.

Windows 10S ; Windows 10’un bir nevi daraltılmış versiyonu denebilir.Genel olarak daha çok performansa ulaşılabilinecek ama Öğrenciler ve Öğretmenlere göre,daha düşük bütçeli ve performanslı bilgisayarlara hitap ediyor.Tabi bunun yanı sıra daha hızlı açılıp kapanabiliyor.Üçüncü parti yazılımların desteği biraz daha kısıtlı durumda,yani Windows Store’de olmayan herhangi bir uygulamayı kolay kolay indiremezsiniz.Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre $50 vererek Pro sürümüne yükseltebilirsiniz.

Surface Book Serisi :

Surface Book adeta bir not derteri,yanınızda taşıdığınız bir derslik , hatta daha fazlası olarak kullanabileceğiniz yeteri kadar ince ve bir o kadar da şık bir dizüstü bilgisayar.İçinde İntel Core İ7 işlemci ve GTX965MX bulunduran,aynı zamanda farklı seçenekleri de olan,gayet güçlü bir dizüstü.

En ucuz versiyonu $1499 olan bu laptop genellikle dışarı kullanıcısı olup her yerde işini görebilecek bir leptop arayanlar için tasarlanmış.

 

Bu ikilinin buluşması güzel olur mu bilmiyorum ancak “Ben hem pratik bir laptop,hem de bu laptopun içinde en yeni işletim sistemi Windows 10S olmasını istiyorum” diyon kullanıcıların şuanda mutlu olduğunun farkındayım..

Microsoft Surface Book Windows 10S İle Çalışacak !
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı