Genel

Microsoft Yeni İris Tarayıcı Projesi

Microsoft “Windows Hello” ile cihazlarına yüz ve göz tanıma özelliklerini ekleyerek ek güvenlik önlemlerini arttırıyor.Microsoft’un yeni patenti bu yönde yapılan çalışmaların başarılı olacağına ışık tutuyor.

Microsoft geçtiğimiz günlerde “Windows Hello” ismi ile yeni bir proje duyurmuştu şimdi ise ek güvenlik özellikleri için patent almayı başardı.Aldığı patent gelişmiş iris ve yüz tarayıcı,Microsoft bu teknolojiyi ileri teknoloji cihazlarında kullanmayı düşünüyor olabilir.

Işık işlemiyle birlikte kamera, gözün farklı örneklerini fotoğraflıyor ve farklı veri noktaları meydana getiriyor.
Microsoft’un yeni teknolojisi, bu verileri kullanıyor ve iddiaya göre donanımlardaki standart okuyucuların aksine gerçek bir göz ile bir fotoğraflanmış bir gözü tam manasıyla ayırt edebiliyor. Böylelikle, verilerin geçerliliğini doğrulamak için ek adımlarla güvenlik yükseltilmiş oluyor.

Microsoft’un aldığı bu patent ne zaman cihazlarda kullanılır henüz net bir cevap yok.

Microsoft gayet güzel bir proje başarmış gibi çünkü;                                                                                                                                                                Samsung’un “Galaxy S8” de kusursuz çalışan denilen iris tanıyıcısını,telefon sahibinin selfiesini ekrana göstermesi ile bir kaç denemede açmıştı.Umarım Microsoft köklü bir değişimle bu sorunu ortadan kaldırabilir.

 

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı