Microsoft

Microsoft’un Görme Engelliler İçin Yaptığı Yeni Uygulaması!

Microsoft’tan Görme Engelliler İçin Yapay Zeka Destekli Uygulama!

Microsoft, görme engelliler için yaptığı uygulama görme engellilerin dünyayı daha iyi tanımlaması amacıyla yaptığı uygulama olan Seeing Al’ı kullanıcılara sundu. Uygulama indirildiğinde telefonun kamerası sayesinde karşısındaki kişilere kim olduklarını ve neler hissettiklerini paylaşabilir veya bir ürünü gösterip bunun ne olduğunu sorabilirler.

 

Geçtiğimiz yıl gerçekleşmiş olan geliştirici konferansında prototipi sunulan Seeing AI, ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor.Düşük ağ bağlantılarında bile çalışabilen uygulama tüm çevreyi tanımak ya da el yazısı okumak için ağ bağlantısına ihtiyaç duyuyor.İnsanların; yaşını,duygularını algılamasının yanı sıra evde bulunan eşyalar tanıyabilir,belge okuyabilir hatta dolar banknotlarını tanıyabilir.

 

Geçtiğimiz yıl Mart ayındaki geliştirme konferansında Seeing Al’ın prototipi Microsoft tarafından sunulmuştu. Uygulama ücretsiz fakat sadece ABD’de ve İOS cihazlarda indirilmeye açık. Uygulamanın kötü bir tarafı ise çevreyi tanımlamak veya el yazısı okumak için internet gerekiyor.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı