Monitör

MSI’den Yeni “Optıx” Adlı Oyuncular İçin Monitör Serisi :

Uzun zamandır birçoğumuzun bilgisayar kasalarının içerisinde yer alan “MSI” adlı Dünya Teknoloji Devi marka şimdi de yapacağı monitörlerle masalarımızın üzerine kalite getirmeyi düşünüyor.

MSI Optıx Serisi Serisi Bütçe Dostu Olacak !

MSI, OPTIX serisini tasarlarken düşük bütçeye önem vermiş ve serideki her monitörün teknik özellikleri ve seviyesi de buna göre ayarlamış.

MSI Optıx G24C :

Serinin en bütçe dostu ürünü Optıx G24C gibi gözüküyor,bu yüzden Optıx G24C‘nin teknik detaylarına biraz değinmek istiyorum :

Nispeten düşük bütçeli kullanıcılar için tasarlanan Optıx G24C,adından da anlaşılabileceği üzere 24 inç boyutunda,Full HD çözünürlükte ve 144 Hz ekran yenileme hızında görüntü veriyor.178°‘ye kadar görüş açısı sunan Optıx G24C’nin,1800D oranında kavisi,AMD Freesync (Adaptive Sync) özelliği ve 2ms tepkime süresi ile oyuncuların dikkatini üzerine çekeceğini düşünüyorum .250cd/m² parlaklığa kadar çıkabilen ekranın parlaklığını şahsen az bulduğumu söyleyebilirim.Tüm bunlara ek olarak 3000:1 contrast sunan ekranın siyah-beyaz dengesine önem verenler için önemli bir artı olduğu da hatırlatmakta fayda var.

Optıx G24C’nin giriş portlarına şöyle bir göz attığımız zaman 1 adet DVI,1 adet HDMI 1.4 ve 1 adet DP 1.2 görüyoruz.

 

MSI Optıx G24C’nin fiyatı ise $225.68 olarak belirlenmiş,Türkiye’ye kaç paraya giriş yapacağı hakkında henüz net bir bilgi yok.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı