Microsoft

Samsung ile Microsoft Anlaşıyor

Samsung tarafında yeni çıkan üst düzey bir telefon olan S8/S8+ 2 farklı sesli asistana sahip olacak.Bunlardan birisi yıllardır üretilen telefondan silemezdiğimiz ve ingilizce olması sebebiyle kullanamadığımız S Voice uygulamasıdır.

Microsoft , Windows Phone için geliştirdiği ve Windows 10 bilgisayarlarda olan Cortana isimli sesli bir asistan var.Bu asistan Türkçe olarak bilgisayarlarda kullanılamıyor. Fakat Windows Phone cihazlarda kullanılabiliyor.

Microsoft artık sadece kendi cihazları için geliştirmiyor. Hem Android Hem de İOS içinde uygulamaları Google Play Store’da yayınlamıştı. Fakat şimdi ise Microsoft ile Samsung anlaşma yapıyor , Microsoft’un sesli asistanını Samsung için özel bir uygulama geliştiriyor.

Google Pixel kullanıcıları Cortana sesli asistanı kullanabiliyor.Android işletim sistemi için geliştirilen Cortana sesli asistan ile Samsung’a özel geliştirdiği “Cortana for Samsung” arasında bir fark görülmüyor. Şuan için “Cortana For Samsung” uygulaması yayınlanmamış durumda ileride belki daha değişik ve Samsung’a özel özellik getirebilir.

Samsung ile Microsoft Anlaşıyor
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı