Haberler

Steam Donanım İstatistiklerini Açıkladı!

Bir önceki haberimizde Steam’in 40.000 den fazla hesabı banladığını anlatmıştık.Steam bunları yaptı ve ardından haziran ayı kullanıcı istatistiklerini paylaştı.

Steam bunları izin alarak yapıyor ve genel kitlenin bilgisayar istatistiklerini kapsıyor.Bu istatistikler hiç şüphesiz ki genel olarak bir oyuncu bilgisayarı tercihi yaparken genel kitlenin tercihlerini ve performansını gözler önüne seriyor.Bizleri bir şekilde yönlendiriyor.Ve Steam güncelleme yapacağı zaman bu bilgileri de şüphesiz göz önünde tutuyor.

CPU Hakkında

Fotoğrafta gördüğünüz üzere  kullanıcıların büyük çoğunluğu işlemci konusunda İntel’e sırtını dayamış durumda.İntel’in burada büyük bir üstünlüğü olduğunu görüyoruz ki İntel kullananların sayısı AMD kullananların 4 katı civarında.Ve önceki aylara göre kıyaslayınca İntel %0,81 lik bir kitle kazanmış durumda ki bu fark şubat ayından beri %2 açılmış.

 

 

Görünüşe göre kullanılan işlemcilerin büyükçe bir çooğunluğu 2 ve 4 çekirdekli.Aslında pek şaşırtan bir istatistik değil.Ve bilgiye göre maximum çekirdek sayısı 22 çekirdek ve Linux işletim sistemi var.

CPU İstatistiklerinin detayları için tıklayın.Ayrıca istatistiklerde Ghz istatistikleride mevcut.

CPU Çekirdek istatistikleri için tıklayın.

Steam GPU İstatistikleri

Kullanıcıların %63,61inin Nvidia ekran kartı kullandığı açık şekilde görünüyor.Ve arada azımsanamayacak büyük bir fark var.En yakın ise ATI(AMD) bulunuyor.Ardından ise Intel. İstatistiklere göre en fazla kullanılan ekran kartlarını -:

NVIDIA GeForce GTX 1060 %6,29

NVIDIA GeForce GTX 750 %5,88

NVIDIA GeForce GTX 960  %5,75 olarak kaydetmiş.

GPU istatistikleri için tıklayın.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı