Haberler

Steam’den Şaşırtan VAC-Ban Dalgası

Geçtiğimiz hafta bildiğiniz gibi büyük Steam yaz indirimleri olmuştu.Tabiri caizse Gaben parayı kırdı.İnanılmaz bir kar ettiğini söylemek yanlış olmaz.Ve indirimlerin bittiği gece büyük bir VAC Ban dalgası oldu.Detayları konuşacağız habere geçelim.

Bildiğiniz üzere Counter Strike:Global Offensive oyunu Steam’de en fazla oynanan 3 oyundan birisi.Çok büyük bir oyuncu havuzu var.Yaklaşık 850.000 kişi.Bu sayı az gelebilir ama bir şehir kadar.

Son yıllarda çoğu Counter Strike:Global Offensive oyuncusu gerek  oyuna gelen  güncellemelerin gereksizliği düşüncesi veya Gaben’in para kazanma çabasından dolayı oyunun bırakmıştı.

Ardından herkes farketti ki Gaben eski kitlesini oyuna döndürmek için çabalıyor.Bunun için mapleri yeniledi.

VAC-Ban Dalgası

Ve son 1 yılda oyundaki hile kullanan sayısındaki inanılmaz artışdan dolayı çok büyük bir kitle oyunu bırakmıştı.

Aslında haksız olduklarını da söyleyemeyiz.Cidden oyunda çok fazla hile kullanıcısı vardı.Bu hile kullananlar çoğaldığından beri Valve hile kullananları banlamadığı için ve hilelerle mücadele etmediği için çok fazla eleştiri almıştı.

Sonunda Valve da bunun farkına varmış olacak ki,nihayet, hilecilerle mücadele etmeye başlamış gibi duruyor.Geçtiğimiz yaz indirimlerinin bittiği gece 40.000 Steam kullanıcısı ban yedi.

Tabiki bu banlananların hepsi CS:GO’da hile kullandıklarından yemediler banı.Farklı oyunlardan da yediler fakat çok büyük bir çoğunluğuun CS:GO dan olduğunu söylersek yalan söylemiş olmayız.

Ayrıca unutmamak lazım ki öğrenilene göre sistem günlük 3000 kişiye yakın kişiye ban atmaya devam ediyor.

VAC-BAN

VAC-BAN

VAC-BAN

VAC-BAN

 

Bunların yanında oyun içi eşyaları da unutmamak gerekiyor.VAC-Ban yiyen hesaplar envanterler artık kullanılamaz hale geliyorlar.Ve ban dalgasının ilk aşaasında  $9.579 değerinde oyun içi eşya da kullanılamaz hale geldi

Ve bunların yanında Valve banla kalmdı.Aynı zamanda hilecilerle kazanılan oyunları galibiyetleri de silmiş durumda.Sanırım bu sefer kararlı bir Valve ile karşı karşıyayız.

Vac-Ban istatistikkleri için tıklayın.

Steam Haberleri için tıkayın.

Ban kontrol etmek için tıklayın.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı