Genel

Windows 10 ”BIKTIRDIĞI” Reklamları Nasıl Kaldırırız

Windows 10, çıktığı günden beri  çok sevilen bir işletim sistemi oldu. Yaklaşık 2 yıldır hayatımızda olan Windows 10, Microsoft’un bütün kaynaklarını seferber ettiği işletim sistemi olmakla birlikte birçok kullanıcının bıktığı bir işletim sistemi olarak da ünlendi. Microsoft’un her noktasına Windows 10 reklamı doldurduğu bir zamanı geçtik. Özellikle Windows 7 ve Windows 8’de bir dönem Windows 10’a geçilebilmesi için büyük uğraşlar verilmişti. İnsanın geçeceği varsa da geçmemesi tutuyordu.
Ancak Microsoft’un reklam anlayışı bitmiyor. Bu aralar can sıkıcı açılır pencerelerden birisi olan, Windows 10 açılış ekranında yer alan reklamları kaldırmanın yolunu göstereceğiz.

İlk olarak Ayarlar’a gitmemiz gerekiyor. Bunun için başlat menüsüne ayarlar yazarak “Enter” tuşuna basmalısınız. Burada üst tarafta yer alan arama kısmına “Kilit Ekranı Ayarları” yazıp çıkan kutucuğa basınız. Çıkan sayfada, “Windows Spot Işığı” yazan yere tıklayarak “Resim” seçeneğini seçiniz. Bundan sonra, isterseniz aşağıda yer alan alanlardan başlangıçta karşılaşmak istediğiniz özellikleri seçebilirsiniz.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı