Genel

Windows 7’nin Güncelleme Desteği Kesiliyor!

Önceden, kendi tanıtımında bile mavi hata veren Windows XP, sürekli buglar oluşan Windows Vista’dan sonra şahsımca en iyi Windows sürümü olan Windows 7, uzunca bir süre performans bakımından en iyi sürüm olarak gösterildi. Birçok oyuncu tarafından halen kullanılmakta olan Windows 7 ne yazık ki artık “ölüyor”.

Yanlış duymadınız. Windows 7 “ölüyor”. Artık Microsoft, Windows 7’ye güncelleme desteğini kesecek. Güncelleme desteği kesildiğinden itibaren takip eden yıllarda da uygulamalar desteğini kesecek ve Windows 7, tarihin tozlu sayfalarından, altın bir sayfaya gömülecek. Birçok kullanıcı hala Windows 7 kullanmakta. Her ne kadar Windows 10’a geçenler olsa da, birçok kullanıcının gönlünde Windows 7, ayrı bir yerdeydi.

Yaygın desteği zaten 2014 yılında bitmiş olan cihazın, yine de 2020 yılına kadar olan bir güncelleme desteği vardı. Ama Microsoft, bu tarihi erkene çekti. Bununla beraber Windows 10’a geçmelerini duyurdu. Önceden bu geçiş için iyi bir donanım yükseltmesi de gerekirdi, ancak şimdi Windows 7’li cihazların donanımları Windows 10 ile de uyumlu olduğundan, Microsoft, geçişlerin daha fazla olacağını tahmin ediyor.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı